Clusterer & Data Categorizer

DataCategorizer הינה תוכנה לאיחוד וטיוב קטלוגים שפותחה ע"י השותף העסקי שלנו orpeus. התוכנה מסווגת באופן אוטומטי נתונים בהתאם לדרישות של הטקסונומיה הספציפית לחברה (לדוגמה, eCl @ ss, UNSPSC), ע"י כך ניתן להביא שקיפות חסרת תקדים לרכישות אסטרטגיות, תוך מתן ניתוחי הוצאות מדויקים יותר וניתוח אינפורמטיבי.

המערכת מתבססת על הנתונים הקיים בERP ובבסיס הנתונים של הלקוח. היא מאפשרת ניתוח מעמיק של הוצאות. באמצעותה ניתן לחשב את נפח ההוצאה שלך, לזהות אילו ספקים שייכים לקטגוריות השונות וכך לאפשר ללקוח לזהות פוטנציאל של חיסכון ומגמות שונות.

הפיתרון מבוסס על מספר עקרונות:

  • השוואה סמנטית של שמות הספקים.
  • השוואת מספרי מעמ, כתובות ומידע נוסף.
  • שימוש והשוואת מידע חיצוני כמו DUNS NUMBERS.
  • השוואה לבסיס מידע של חברות שיש לאורפאוס, שותף התוכנה שלנו (כרבע מיליון חברות).

האלגוריתמים לאיחוד נתוני אשכולות ולשיבוץ אשכולות מפריד בין שדות בודדים של רשומת נתונים ראשית לשברי טקסט וערכי תכונה. רכיבים מיותרים, לא מלאים או לא מדויקים מוחלפים (אם ניתן) או נמחקים לחלוטין. הוא מבצע השוואה בין הטקסט המתאר את הפריט/ספק/לקוח וכך מסווג אותם לקטגוריות שונות. המשתמשים יכולים להגדיר כללים ותצורות המבוססים על הידע שלהם ולהחיל אותם.

האלגוריתם מאתר מק"טים זהים ומאפשר לבטל כפילויות במידה והרשומות אינן זהות לחלוטין הוא מחליט האם יש לאחד את שתי הרשומות לקבוצה או לא. המשתמשים יכולים לבחור את רמת האוטומציה המתאימה ביותר לדרישות שלה.

התוכנה מאפשרת לייצר "עץ הירככי" ובאמצעותו לסווג את רשומות האב והבן. למשל:

 

בדוגמה להלן ניתן לראות את קבוצת Grey וכך לנתח את הוצאות הספק הכוללות, ההסכמים השונים הקיימים עם הספק הגלובלי ועוד.

תוכנת הרמוניזציית הקטלוגים שלנו, הקלסטרר, היא תוכנה יחודית מבוססת AI ומותאמת לטפל בפריטים שבאו ממערכות או מקטלוגים הטרוגניים.

פריטים שבהם המידע בשם הפריט מרמז שהפריטים עשויים להיות זהים הקלסטרר יבצע חיפוש סמנטי וימצא את הכפילויות בקלות, במהימנות ובמהירות, בדרגות שונות של מובהקות, 100%, 95%, 90% וכדומה. 

דוגמה לפריטים שהמידע בשם הפריט מרמז על כפילות - “BRANDNAME mini-Screw STEEL 4x5” vs “DIFFERENTBRAND 4x5 Screw-minimal STEEL" . אנו יכולים למצוא את הכפילויות ללא קשר למיקום התווים שמאפיינים את הפריט בסטרינג ולקיום מידע נוסף בסטרינג שמקשה ומערפל את מציאת הכפילות.

לאחר זיהוי החומר וחבילות השירות הפוטנציאליות, השלבים הבאים הם איחוד וקיבוץ באשכולות. אשכולות אלה מייצרים אפשרויות סטנדרטיזציה והיקפים גדולים יותר אשר מפחיתים את המחיר ליחידה. אנשי הרכש יכולים להשוואות בין מחירי הרכיבים מאותה הקבוצה, לבקש הצעות עבור הפריטים הנרכשים ביותר, ולהיכנס כמה סיבובים של משא ומתן עם שניים או שלושה הספקים הטובים ביותר.

בפריטים שבהם המידע בשם הפריט אינו נותן כל רמז על זהות אפשרית, למשל ABCDEF 4x5” and “ZYXWVU 4x5”, אין דרך לקלסטרר או לכל תוכנה לדעת שמדובר בפריטים זהים.  גם אדם לא תמיד ידע זאת כי אדם אחד במפעל אחד יכול לדעת מהו באמת הפריט הראשון ואדם אחר במפעל שני ידע מהו באמת הפריט השני.

אנו מטפלים ב-2 אוכלוסיות הפריטים גם יחד כך שנקיף את כלל הפריטים בקטלוג. על מנת לסווג את הסוג הראשון נבצע חיפוש סמנטי ונמצא כפילויות ואת הסוג השני ניתן למצוא ע"י שיתוף פעולה עם הלקוח באמצעות הכלים הקיימים בקלסטרר אשר מייעלים את תהליך זה.

זוהי דוגמה של ניתוח LPP משולב התבצע באמצעות הקלסטרר:

על ידי חילוץ תכונות ביצועים מסוימות (מפרטים) נתונים מדענים יכולים להשוות מחירים כמו גם מחיר לעומת הביצועים של חומר מסוים (NL) LPP - השוואת מחירים)


הנקודות האדומות מציגות התרעה של חומרים מסויימים והנקודות הירוקות מצייגות מצב תקין.
כמה השוואות וניתוחים אפשריים:

1. מחיר לעומת ביצועים (מפרט)
2. מחיר לעומת נפח (מחיר גמישות)
3. האם המחיר תקין לעומת מחיר האב

שתי המערכות לעיל מאפשרות לנהל את הDATA הקיים בחברה ובארגון בצורה אופטימלית, לבצע ניתוחים בחתכים שונים, לחסוך עלויות ולייעל זמנים.

לקביעת הצגת דמו צרו איתנו קשר בטלפון 03-7516858 או השאירו פרטים  במייל  info@minet.co.il