מרכז מידע

ניהול סיכונים

ניהול סיכונים

שרשרת אספקה בארגונים המודרניים פגיעה היום יותר מתמיד. הסיכונים האפשריים הולכים ומתרבים והשפעותיהם על הארגון מתעצמות ככל ששרשרת האספקה הופכת סבוכה יותר. אולם, ישנה דרך למנוע נזקים אלו ע"י מדיניות ניהול סיכונים נכונה.
קרא עוד

עולם הרכש

עולם הרכש

בעידן בו השוק מכתיב את המחירי המוצרים של החברות, (הן אינן יכולות להעלותו) והדרך לשהגדלת ריווחיות היא על ידי שליטה הדוקה על ההוצאות, עולה חשיבות פונקציית הרכש בארגונים בצורה תלולה, בארץ ובעולם. 
קרא עוד

סורסינג בארגון פרויקטאלי

סורסינג בארגון פרויקטאלי

עם מספר שינויים תפיסתיים וטכניים ניתן לבצע Sourcing אסטרטגי מובנה בחברות פרויקטאליות תוך התייחסות לאלמנט אי הוודאות ולקשיים בחיזוי דרישה עתידית.
קרא עוד

מתודולוגיית סורסינג

מתודולוגיית סורסינג

 Sourcing הינו תהליך בחירת מכלול הספקים (ספק אחד או יותר) עבור פעילות רכש בסגמנט מסוים, השוואת הצעות ספקים, ניהול משא ומתן ועד חתימה על חוזים ארוכי טווח עם ספקים.
קרא עוד

איתור ספקים

איתור ספקים

מאמר זה ניתן כלים לחישוב עלויות המעבר ולשילוב הנושא בצורה מובנית בתהליך ה – SOURCING.  כימות העלות הממשית של מעבר מספק קיים לספק חדש יוסיף מידע להחלטה על בחירת ספק שתיארנו לעיל, יקטין את הפחד ויקל על שכנוע ההנהלה בכדאיות המעבר (במידה והפרויקט יצביע שהמעבר אכן כדאי לארגון).  
קרא עוד

מכרזים מקוונים

מכרזים מקוונים

מכרזים מקוונים (Reverse Auctions) הם שיטה חדשה יחסית לביצוע סורסינג שהתפתחה וצברה תאוצה בשנים האחרונות. תהליך העבודה הבסיסי במכרז מקוון מתחיל בהוצאת מפרט של המוצר (פריט פיזי או שירות) על ידי הארגון לספקים
קרא עוד

הורדת עלויות ב-SCM

הורדת עלויות ב-SCM

תהליך הורדת העלויות בסגמנט רכש מתחיל בניתוח עלויות (Spend Analysis). ניתוח העלויות הוא תהליך של למידת העלויות, וסיווגן הכמותי לפי מחוללי עלויות שונים (טריטוריות, מפעלים, ספקים, לקוחות, מוצרים, פריטים).
קרא עוד