חברות מיקור חוץ

איך לבחור חברת מיקור חוץ?

שימוש בשירותי חברות מיקור חוץ מאפשר לכם  להפנות את עיקר המשאבים של החברה אל תחום העיסוק המרכזי שלה. כך למשל, תוך מיקור חוץ של שירותי מחשוב תוכלו לקבל שירות מאנשי מקצוע מובילים בתחום מבלי להפוך אותם לעובדים שכירים אצלכם בחברה.

פנייה אל חברת מיקור חוץ היא ללא כל ספק הזדמנות להוזלת עלויות תוך קבלת שירות מקצועי, מהיר ויעיל. אך רגע לפני שאתם ממהרים לחפש את ההצעה הזולה ביותר, חשוב לדעת שמיקור חוץ עלול להיות גם מקור לדליפת מידע או אבדן של מידע. הדרך בה תצליחו להישמר ולצמצם סיכונים תהיה רכישת שירותי מיקור חוץ בהתאם להמלצות הבאות.

בדיקת רקע לחברות מיקור חוץ

על כל חברת מיקור חוץ (ישראלית או זרה) בה אתם מעוניינים כדאי לאסוף המלצות ומידע. בקשו את החברה להציג המלצות של לקוחות קודמים ולתאם פגישה במשרדי החברה (במידת האפשר). חשוב יהיה לבחון את הוותק של החברה ואת השירותים שהיא מציעה היום והציעה בעבר. חפשו מידע אודות החברה ברשת האינטרנט, ברשתות החברתיות ואצל עמיתים למקצוע. מטרת בדיקת הרקע היא לוודא אמינות גבוהה ומחויבות לשירות הלקוח. 

בדיקה מעמיקה של ניסיון החברה

לאחר שבצעתם בדיקת רקע לכמה חברות מיקור חוץ ובחרתם 4-5 חברות אותן תרצו להעביר לשלב הבא, תתחילו לבצע בדיקה לניסיון של החברה. זהו השלב בו אתם בוחנים מה החברה יכולה להציע לכם היום, והאם היא תוכל להמשיך לתת לכם שירות גם בעתיד במקרה של התפתחות וגידול במחזור הפעילות.

הגדרת הצרכים והציפיות שלכם

את 3 חברות המיקור אותן תרצו לנסות תבחרו לאחר שתגדירו בצורה המדויקת והברורה ביותר את הצרכים והציפיות שלכם. בצעו רישום מדויק של צרכים טכניים, לוגיסטיים ותקציביים. עליכם לדעת מראש מהו טיב הסיוע הדרוש לכם, מהו ההיקף, ומהם הצרכים והציפיות שלכם בתחום השירות. כך למשל, אם חשוב לכם לקבל תמיכה טכנית בעבור העובדים בשעות העבודה, לא תבחרו בחברה זרה הממוקמת בארצות הברית או בסין. הגדרה ברורה של הצרכים יחד עם התקציב העומד לרשותכם תסייע בבחירה נכונה והשגת המטרות.

התנסות בשירות

אל 3 חברות המיקור שבחרתם כדאי לשלוח הזמנה מצומצמת ראשונית להתנסות. תהיה זו הזדמנות לבחון את טיב השירות, עמידה במועדי אספקה, רמת המקצועיות וההתאמה של שירותי החברה לציפיות ולצרכים שלכם. נמליץ לשלוח אל החברות להתנסות עבודות שאינן דחופות או בעלות חשיבות רבה. יש לזכור כי מדובר במבחן בעבור החברות.

שלב קבלת ההחלטה

כעת לאחר שבחנתם כמה חברות ואף התנסיתם בשירותים שהן מספקות תוכלו לבחור נכונה את החברה המתאימה לכם ביותר. את הפרטים הסופיים ביניכם לבין החברה בה בחרתם תגדירו בהסכם כתוב בו תציינו בפירוט את אופי השירות הנדרש, את לוח הזמנים ואת רשימת אנשי הקשר שיעמדו לרשותכם. כדאי להכניס גם סעיף המתייחס לאפשרות לביטול ההתקשרות עם החברה.

 

 


outsource-1345109_1920.jpg