חברת לוגיסטיקה

זה מכבר ידוע, שבאמצעות ניהול נכון של חברת לוגיסטיקה, ניתן לצמצם את העלות התפעולית באלפי מונים, ולהביא ייעול וחיסכון אפקטיבי לארגון, אשר יוכל לנתב את משאביו לאפיקי השקעה מניבי רווחמהם שירותי מיקור חוץ בתחום הלוגיסטיקה, על כך במאמר הבא.

חברת לוגיסטיקה בעלת שירותי מיקור חוץ עבור עסקים

ניהול לוגיסטיקה בעסק מרחיק מעיסוק בליבת העשייה, אם זה במחקר ופיתוח, שיווק, ואף תחומים לוגיסטיים כמו ייבוא וייצוא.

כאשר עסק מבקש להישאר במתכונת של ניהול רזה, ונדרש לניתוח ביצועים בנקודות שונות על גבי ציר הזמן, הפתרון עבורו זו חברת לוגיסטיקה שמציעה שירותי מיקור חוץ בתחום הלוגיסטיקה.

שירותים אלו ניתנים על ידי חברת לוגיסטיקה מקצועית, שזו ליבת העשייה עבורה, ניהול מלאי, לקר ביצועים, ניתוח עלויות וביצוע אופטימיזציה בשרשרת האספקה, בהיבטי ניהול רכש, מלאי, איכות, ועוד.

מהו ניהול לוגיסטיקה?

ניהול לוגיסטיקה הוא ניהול המערך התומך לליבת העשייה של הארגון. לוגיסטיקה היא שרשרת האספקה של הארגון, החל מניהול הזמנות רכש וכלה בניהול מלאי במחסנים, ניהול מערך האיכות, ניהול קטלוגים, עדכונם ובדיקתם, מערך ההובלות, במידה ושייך לארגון או בעצמו מהווה מיקור חוץ, מערך הייבוא והיצוא, הזמנות לתיקון, הזמנות החזרה וכדומה. כל תחום ותחום הוא עולם שלם ומרתק, בפני עצמו.

לדוגמא כאשר מדובר על ניהול המלאי, נדרשת שליטה בסידור ומיכון מחסנים, מיקום המלאי במחסן, כמות המלאי מכל פריט, שליטה ועדכון במערכות המידע אודות הפריטים. אחסון מלאי בהתאם להוראות (אחסנה בקירור, אחסנה יבשה וכדומה) וכמובן תחזוקת מחסנים, הכוללת מלגזנים- מלקטים, מחסנאים ומנהלים.

תחום אחר בלוגיסטיקה, שמאפשר יצירת סדר וארגון שיטות, הוא תחום ניהול הקטלוגים, והוא כולל יצירת אחידות מבנית, תחזוקת פריטים במערכת, עדכון תכונות, עדכון סעיפי תקציב לרכישתם, האם זהו פריט מסעיף הוצאות או מסעיפי תקציבי רכש, התאמת הסעיף הנכון לפריט, ועדכון שמות וסוגים.

מהו ניהול רכש ולוגיסטיקה?

לחברת לוגיסטיקה הרכש הוא מרכיב אחד בתחום רחב- הלוגיסטיקה. אולם לרכש יש לוגיסטיקה משלו. ניהול רכש הוא לא ניהול נכון של תקציב, אלא גם ניהול של מערך הספקים והלקוחות, החל מתחזוקת מידע במערכת, יצירת קשר, קבלת ומתן הצעות מחיר, בחירת ההצעה המיטיבה עם הארגון, יצירת חוזי התקשרות, בין אם חד פעמיים או תקופתיים, וביצוע הזמנות במערכת עבור הארגון.

הזמנות לחומרי גלם, ציוד קצה ושירותים

גם כאשר נדרש לשכור איש מקצוע לטובת ייעוץ, לחברת לוגיסטיקה נדרשת הקמת הזמנת רכש במערכת. ניהול רכש אופטימלי מאפשר חיסכון ניכר בהיקף התקציב התפעולי של הארגון.

הסדר הלוגיסטי נוצר באמצעות הגדרות המיקרו במערכות השונות, ההתמקדות בפרטים הקטנים, חקירת הגדרות תפקיד, ומתן פתרונות לייעול.  חקירת המלאי, שימוש בעקרונות פרטו, מתן המלצות לייעול וחסכון, הן בהוצאת שירותים נוספים למיקור חוץ והן בתפעול יעיל יותר של שירותים קיימים ויצירת חיבור הוליסטי ומתפקד בין הגופים השונים בארגון.