שירותים

ניהול מלאי

לחץ כאן למידע נוסף על מערכת לניהול מלאי

אופטימיזציית ניהול מלאי – פתרונות חכמים לעסקים

ניהול מלאי בשוק הגלובלי של היום, בו לקוחות אינם נאמנים בהכרח לספק אחד, והן לקוחות חוץ ולקוחות פנים ארגוניים מצפים במידה רבה ליכולת אספקה כמעט בלתי מוגבלת בזמן אמת, כאשר עלויות השינוע יורדות – ומולן עלויות אחסון לטווח רחוק עשויות לעלות.

נתונים אלה ואחרים הופכים את שרשרת האספקה לכאוטית ובלתי צפויה במיוחד, ביחוד בארגון התלוי במספר ספקים שונים, שלעתים אינם היצרן הבלעדי. אם בעבר ארגונים נזקקו ליכולת לעבד כמות נמוכה של נתונים, לאחסן עודפי מלאי או לעכב הזמנות – היום הארגון עשוי לאבד לקוחות חשובים, או למצוא עצמו מתקשה להפטר ממלאי עודף – שעלותו פוגעת בתזרים המזומנים של החברה, אחסונו מצריך שטחים לוגיסטיים נוספים, ואם מדובר במלאי מתכלה – עשוי להיגרם הפסד נוסף לחברה כאשר המלאי אובד במחסנים.

ניהול מלאי חכם

ניהול מלאי חכם מאפשר לנבא בצורה מרבית תסריטים שונים הקשורים למגוון פרמטרים. כמה דוגמאות לנתונים המוזנים יכולות להיות מסת הזמנות מלקוחות, מול יכולת הזמנת חומרי הגלם או מלאי מוכן של כמות פריטים עצומה. על בסיס נתונים שהצטברו מהזמנות קודמות בעבר, ניתוח הביקוש לכל סוג מוצר בהתאם לעונה, ותכנון חכם של שימוש בחומרי הגלם במהלך היצור, כמו כן גם נתונים רבים נוספים. מדוע לבצע אאוטסורסינג לניהול המלאי, אם ניתן להעזר בתוכנה קיימת ולייעל את פעולת ניהול המלאי בתוך הארגון עצמו.

תכנון נכון – יכול לחסוך לארגון סכום ניכר

שימוש בתוכנה שמפיקה נתונים מהם ניתן להסיק אילו מוצרים כדאי לשמור במלאי בטחון, ומה הכמות שיש לשמור מכל מוצר, וכן אופטימיזציות המאתרות עלויות של מלאי מיותר והזמנות חירום שעלות המשלוח והלוגיסטיקה שלהן גבוהה יותר – מאפשרת לתת שירות ברמה גבוהה גם לחברות בגודל קטן ובינוני. מיפוי הנתונים הרבים המסופקים לתוכנה, ויכולת עיבוד מתקדמת המבוססת על שנות מחקר, ניסוי וטעיה בתחומי "אופטימיזציה וניהול מלאי" מעניקה יתרון תחרותי לארגון מול חברות אחרות, שאינן משתמשות בתוכנה דומה.

איך ניהול מלאי עובד?

חברת Syncron נחשבת למובילה בתחומה בפיתוח תוכנות מבוססות ענן (SaaS) המסייעות לאופטימיזציה של שירותים שונים, ומספקת ניהול מלאי כלל עולמי, כמו גם תמחור עבור כל מדינה או אזור בעולם וכן ניהול מערך ההזמנות בתחומי הייצור וההפצה בעולם. המערכת מנתחת דפוסי ביקוש על מנת ליצור תחזיות מדויקות ככל האפשר על בסיס הזמנות עבר, ושינוי דפוסי הצריכה של לקוחות החברה.

לסיכום, שילוב הנתונים המתקבלת מהתוכנה במערך הפעילות הלוגיסטית בכלל, וניהול המלאי ושינועו בפרט, יכולים לאפשר לכל ארגון להתייעל בצורה מרבית ולחסוך סכום ניכר.  תוכנה זו מהווה דוגמה מצוינת ליכולת ניתוח ועיבוד נתונים, המרכזת נתונים מספריים ממקורות שונים והופכת אותם למידע שניתן ליישם בזמן אמת. 

ניסיון לבצע ניתוח זה באופן ידני, תוך התחשבות בשלל הנתונים אותם המערכת קולטת בלחיצת כפתור, היה עשוי לקחת זמן רב ולדרוש משאבים גבוהים יותר מהסכום אותו ניתן לחסוך בניהול נכון – כמו גם להיות תלוי בטעויות אנוש או הנחות מוטעות, ששימוש באלגוריתם מתמטי לאופטימיזיית המלאי יכול לחסוך.

אופטימיזציית ניהול מלאי
דורג על ידי ירון מוסקוביץ''
5